Smart LP n-NFT — türünün ilk verim-üreten NFT’sine hoş geldiniz!

Şimdiye kadar, NFT patlaması kripto endüstrisinde yankılanmaya devam ediyor. Sanat ve koleksiyon ürünleri, Metaverse, Gamification tweet’leri, spor, GamiFi — her yerde. Ancak NFT’lerin başka neler yapabileceğini hiç düşündünüz mü?

Pekala, bir cevabımız var: türünün ilk verim üreten NFT’sine hoş geldiniz!

“Her zamanki” NFT’ler çoğunlukla sanat ve diğer varlıkları toplamak için olsa da, Nimbus n-NFT getirileri toplamak içindir. Tek yapmanız gereken n-NFT’yi almak ve elinizde tutarken getiri almaya başlamak.

… Ve evet, bu yeni bir konsept, bu yüzden bahse gireriz, bunun nasıl olduğunu merak ediyorsunuz? Aşağıdaki cevapları bulun!

Niye Smart LP n-NFT bu kadar özel — ve bundan nasıl yararlanabilir?

Nimbus Smart LP n-NFT, Borç Verme ve Likidite Sağlamadan yararlanan bir finansal stratejiye dayanmaktadır. Niye ki? Çünkü bunlar DeFi’nin en belirgin iki işlevsellik bloğu. Aynı zamanda en yaygın olarak benimsenenlerdir. Ve bu hiç de şaşırtıcı değil: yüksek APY’ler sunuyorlar ve net verim yaratma mekanizmalarına dayanıyorlar. Bu onlara güvenmeyi kolaylaştırır.

Ama o kadar da toz pembe değil…

Bir DEX’e likidite sağlamak ve LP tokenlarınızı stake etmek için birkaç web sayfası ve onaydan geçmeniz ve neredeyse her aşamada birçok gaz ücreti ödemeniz gerekir! Ancak o zaman gerçekten ödülleri almaya başlayabilirsiniz. Ve varlıklarınızı geri istediğinizde de, aynı hikaye var.

Ancak Smart LP n-NFT bu sorunu çözer:

1) Kullanıcılar aynı anda hem Borç Verme, Likidite Sağlama hem de LP Stake etme ödüllerini tek bir tıklamayla alabilirler. Ayrıca, satın aldığınızda yalnızca bir kez küçük bir gaz ücreti ödersiniz. Başlamak için tek ihtiyacınız olan en az 1 BNB ve bir internet bağlantısı.

2) Smart LP n-NFT aynı anda birkaç dApp’e erişim sağladığından, ödüllerinizi ve varlıklarınızı çeşitlendirerek riskleri de azaltır. Dolayısıyla, Likidite Sağlama konusunda bu kadar profesyonel olmasanız bile, Smart LP n-NFT arkanızda!

3) Son olarak, diğer NFTlerdeki farklı olarak, gerçek zamanlı olarak ödüllendiriyor getiriyor — ne satışa gerek var ne de nakit için n-NFT yakmanıza!

Ama neden buna NFT diyoruz — ve tam olarak nasıl çalışıyor?

Teknik açıdan bakıldığında, Akıllı LP n-NFT bir ERC-721 standart NFT olduğunu sadece diğerleri gibi belirtebiliriz. Ancak arkasındaki bazı benzersiz algoritmalar nedeniyle, bir NFT’nin başarabileceklerinin ufkunu aşıyor!

n-NFT, kullanıcının onu alırken sağladığı varlıkları temsil etse de, bundan çok daha fazlasıdır. n-NFT, bu varlıkları çeşitli dApp’lerde otomatik olarak çalıştırdığından, aldığınız şey, size her saniye getiri sağlayan kişiselleştirilmiş, tokenize edilmiş bir portföydür. Tek bir tıklamayla erişebileceğiniz kişiselleştirilmiş bir finansal stratejidir. Bu, türünün tek örneği bir verim-üreten NFT’dir.

Ve bu arada, Smart LP n-NFT bu türdeki ilk çözüm. Çeşitli dApp’lere dayalı farklı finansal stratejileri temsil edecek daha fazla n-NFT’yi piyasaya süreceğiz. Smart LP n-NFT gibi, hem veriminizi hem de kullanıcı deneyiminizi daha önce hiç olmadığı kadar geliştirecekler!

Smart LP n-NFT tam olarak şu şekilde çalışır:

1) NFT düzenlemesi:

Bir n-NFT düzenlemesini başlatmak için, kullanıcının istenen miktarda BNB sağlaması gerekir (minimum eşik 1 BNB’dir). Varlıklar bu NFT’ye “bağlanacak”. Yani daha sonra, sahibi bu özel, benzersiz n-NFT’nin varlıklarını ve ödüllerini geri çekebilecektir.

2) Getirilerin gerçek zamanlı olarak alınması :

n-NFT yayınlandığında, sağlanan varlıklar Nimbus Lend dApp ve Nimbus LP işlevselliği arasında dağıtılır. İşte tam olarak ne oluyor:

- Nimbus Pool ve LP Stake bölümleri:

Sağlanan varlıkların %70'i Nimbus Swap’a likidite olarak sağlanır: BNB/NBU ve BNB/GNBU çiftlerine. Daha sonra, alınan LP simge — likiditenizi temsil otomatik LP esnetme içinde staking edilsin. Sonuç olarak, sahibi 2 tür ödül alır:

- bu iki çiftte gerçekleşen tüm swapların %0,3'ünün payı,

- stake edilen LP tokenlarında %100 APY.

Her iki ödül türü de gerçek zamanlı olarak işlenir. Swap ücretlerinin ödüllerini ancak n-NFT’nizi yaktığınızda çekebileceksiniz; LP Staking ödülleri herhangi bir zamanda geri alınabilir.

Not Evet, kulağa karmaşık gelebilir ama tüm bunlar sizin için hiç çaba harcamadan otomatik olarak gerçekleşecek — endişelenmenize gerek yok! Ancak, Likidite Sağlama sürecini daha iyi anlamak ve ödüllerinizi tahmin edebilmek istiyorsanız, işte nasıl olacağı.

- Nimbus Lend dApp :

Varlıkların kalan %30'u Lend dApp’e gider. Orada, fazla teminatlı krediler olarak sağlanırlar — yani varlıklarınız güvendedir. n-NFT sahibi, bugün itibariyle %17'ye eşit olan APR oranına göre getiri elde ediyor. Bu piyasa ortalamasının üzerinde! Ama piyasa koşullarına göre değişebilir.

Bu ödüller gerçek zamanlı olarak BNB’de tahakkuk edecek, ancak onları yalnızca n-NFT’nizi yaktıktan sonra çekebileceksiniz.

3) n-NFT’yi yakmak veya satmak:

Ya ödül almaktan bıktıysanız ve bu n-NFT’yi destekleyen varlıkları kullanmak istiyorsanız? Yapılması en kolay şey, n-NFT’nizi tek bir tıklamayla yakmak. Satın aldığınız bölüme gidin ve “burn” seçeneğini seçin. Bu şekilde hem varlıkları hem de birikmiş ödülleri (borç verenler dahil) kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte biraz daha eğlenmek isterseniz, onu Nimbus Peer-to-Peer Exchange’de komisyonsuz olarak satabilir veya açık artırmaya çıkarabilirsiniz (bu işlev halen devam etmektedir). Bu şekilde, yeni sahibi devam eden n-NFT ödüllerini alma ve varlıkları herhangi bir zamanda kullanma hakkına sahip olurken, müzakere edilen tutarı alacaksınız.

Özetle, Smart LP n-NFT sahibi olarak ne alıyorsunuz?

Manuel çalışma yok, kaçırılan fırsat yok, karmaşık etkileşim yok — yalnızca bütçenize özel olarak hazırlanmış saf, çeşitlendirilmiş ve verimli getiriler.

Kendiniz denemek ister misiniz? Birkaç gün içinde bunu yapabileceksiniz! 😉 Bizi izlemeye devam edin ve merakla beklenen haberleri ilk duyan siz olun !

--

--

--

DAO-governed platform that offers 16 earning strategies for users boosted by multiple layers of risk-management. https://link.nimbusplatform.io/medium

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Nimbus Platform

Nimbus Platform

DAO-governed platform that offers 16 earning strategies for users boosted by multiple layers of risk-management. https://link.nimbusplatform.io/medium

More from Medium

Amasa to Launch Second Round of $AMAS Single Asset Staking Pool

SuperLauncher OTC Marketplace — Major Upgrade

Update! Roadmap for the upcoming next 12 months

👾 Introducing Yield Gotchi 👾